Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Ndikimi i Kraftwerk në industrinë e muzikës dhe simbolizmin e kultit të Saturnit

Dërguar më Shkurt 15, 2015 në I përgjithshëm, Muzikë | komentet 23

Ku feja dhe paraja tani shërbejnë si një zinxhir rob, është metoda e fundit për të arritur shërbëtorët e njeriut duke lidhur trupin e njeriut - dhe sidomos 'trurin' - në botën e makinave.

Lexo më shumë

Saturni dielli i dëbuar dhe kulti i Saturnit

Dërguar në Maj 15, 2014 në I përgjithshëm, Matrica e Saturnit | komentet 17

Santos Bonacci i referohet përmbledhjes së tij projektit Thunderbolts. Hulumtuesit nga ky projekt japin një shpjegim më të gjerë të mitologjisë së lashtë dhe ndryshimeve planetare në historinë e tokës

Lexo më shumë

ISIS ose Ishtar është Venusi, gruaja e Tamuzit, Kronos, Osiris, Saturni

Dërguar më Shkurt 24, 2015 në I përgjithshëm, Matrica e Saturnit | komentet 43

Gjithçka në jetën tënde sillet rreth Saturnit. Saturn është planeti i epokës; e kohës. Saturn është planeti që respektohet nga simbolet nga elita. Saturni është i fshehur në fenë tuaj. Ajo është e detyruar kështu që ia vlen të studiohet.

Lexo më shumë

Jini ndryshimi që dëshironi të shihni, shkëputeni nga matrica Saturn dhe programimi i saj

Dërguar më Shkurt 18, 2015 në I përgjithshëm, Matrica e Saturnit | komentet 40

Të gjitha simbolizmi që mund të njohim rreth nesh mund të sugjerojnë të paktën se ka diçka rreth Saturnit

Lexo më shumë

Dita e Shën Valentinit në ditë për nder të Saturnit

Dërguar më Shkurt 14, 2015 në I përgjithshëm, Fe | komentet 38

Pra, nëse doni të festoni sot Shën Valentinin, mbani mend se pa e ditur se ndoshta do të festoni sakrificën e fëmijëve në nder të Satanit.

Lexo më shumë

Simbolizmin egjiptian, simbolizmin babilonas, simbolizmin masonik, Saturnin dhe Satanizmin

Dërguar më Prill 30, 2014 I përgjithshëm, Matrica e Saturnit, Fe | komentet 84

Akhenaton dhe Nefertiti adhuronin diellin e "Epokës së Artë të Saturnit" ose epokën e Saturnit, ku do të kishte një periudhë kur Saturni ishte dielli qendror i sistemit diellor

Lexo më shumë

Thelema, mësimet e Aleister Crowley dhe Ordo Templi Orientis (OTO)

Postuar në Mr 4, 2015 I përgjithshëm, Fe | komentet 69

Përmes kultit shumë të diskutuar të Saturnit, ju gjithashtu hasni emrin e Aleister Crowley. Aleister Crowley është themeluesi i një doktrine okulte të quajtur Thelema

Lexo më shumë

A e përmbush Vladimir Putin rolin e Gogut dhe Magogut në planin e madh sionist?

Dërguar më Shkurt 22, 2015 në I përgjithshëm, Fe, RUSLAND | komentet 47

Profecitë janë shkrimi që ndjek kultin e Saturnit. Me këtë, ata përmbushin vetë profecitë dhe me këtë e kuptojnë sakrificat e nevojshme të gjakut, të nevojshme për të finalizuar këtë burg të matricës së Saturnit.

Lexo më shumë

Heine Wind rreth lidhjes mes Vatikanit, NATO-s, nazizmit dhe cionizmit

Dërguar më Janar 31, 2015 in I përgjithshëm, Histori | komentet 57

Heine tregon shumë nga idetë e mia rreth NATO-s, nazizmit, sionizmit dhe Saturnit të kultit të artikuluar mirë në programin e tij të radios në radio Finding Voices.

Lexo më shumë

Haaksbergen aksident kamion përbindësh dhe pentagram në stemën e komunës

Dërguar më Shtator 30, 2014 I përgjithshëm, Haaksbergen | komentet 58

Stema e komunës së Haaksbergen është një simbol thjesht satanik. Ngjyrat e zeza dhe e kuqe përdoren gjithmonë me kultin e Saturnit. Pentagrami (penta do të thotë pesë) është një shenjë që i referohet Baphomet.

Lexo më shumë
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër