Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Ekipet e vrasjes së NATO-s Gladio e snajperojnë Ukrainën

Ekipet e vrasjes së NATO-s Gladio e snajperojnë Ukrainën

Ku media të bëjë gjithçka për të mbingarkuar popullin çdo ditë me teknikën e Die Große Lügee bëjnë gënjeshtrën thjeshtë, e përsëris shpesh dhe të gjithë do ta besojnë atë', duket për të gjithë që me të vërtetë dëshirojnë të zhyten në të gjithnjë e më shumë se Perëndimi po luan lojëra shumë të ndyra. Çdokush që guxon të shpallë të vërtetën duhet të trajtohet si një terrorist. Barak Obama, për shembull, dje vendosi një rregull që kritikon të gjithë për qasjen perëndimore në Ukrainë Amerika nuk vjen më. Pra, nëse ju biseda telefonike në mes të Nënkryetari i Komisionit Evropian (HR / VP) Catherine Ashton dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Estonisë, të quajtur Urmas Paet, le të dëgjojnë në të cilat është e qartë se snajperët nuk kanë ardhur nga ana e Janukoviçit, atëherë ju jeni rënia. Edhe nëse ju tregoni se emisarët amerikanë të rangut të lartë me departamenti neo-nazist (Svoboda) të regjimit të ri në figurë dhe punoni së bashku, ju nuk hyni më në Amerikë. Pra, kjo është destinacioni i udhëtimit 1 më pak nga tani e tutje.

Pyetja është se sa kohë do të duhet që Europa të marrë masa të tilla diktatoriale. Sa kohë para njerëzve që bëjnë zhurmë kritike në drejtim të një kampit të ri-edukimit po dërgohet? Çdo gjë duhet bërë për t'i bërë njerëzit të besojnë se Rusia është agresori, por gjithnjë e më shumë informata po derdhen nëpërmjet mediave alternative, gjë që tregon se Evropa dhe Amerika kanë më shumë gjalpë në kokë nëpërmjet NATO-s (NATO në anglisht). atëherë njerëzit mund ta dinë. A është kjo arsyeja pse masat e tilla të ashpra duhet të merren kundër ndonjë zhurme kritike nga Obama?

Nga biseda telefonike e rrjedhur (siç është botuar më parë), tashmë u duk se snajperët erdhën nga ana e opozitës (anti Yanukovych dhe pro qoshe në Evropë). Analiza e imazhe snajperi konfirmoi atë imazh. Tani ka disa faqe interneti që raportojnë se ekipet e vrasjes së NATO-s Gladio furnizuan këto snajperë. Gladio qëndron për 'shpatë' dhe është një grup sekret i themeluar nga CIA-ja amerikane dhe MI6 angleze. Në 1991 zbuloi kryeministri italian Giulio Andreotti, ekzistencën e Gladio (shpata), e cila është themeluar pas Luftës së Dytë Botërore si një "ushtri prapa skenave" Në rast Evropë do të pushtuar nga sovjetikët. F. William Engdahl shkroi të hënën Globalresearch.com se informacioni nga zyrtarët e inteligjencës amerikane tregon se snajperistët i përkisnin UNA-UNSO ultra-nacionaliste, e cila është pjesë e operacionit sekret të NATO-s Gladio. Mercenarët e UNA-UNSO kanë luftuar luftërat 'proxy' të NATO-s më parë, si në Lituani, Abghazia, Çeçeni dhe Kosovë. Ata ishin gjithashtu prapa grushtit të shtetit në Bashkimin Sovjetik në 1991. "Këta janë mercenarë të rrezikshëm që përdoren në mbarë botën për të kryer luftërat e ndyra të NATO-s dhe për të akuzuar rrejshëm Rusinë për këtë, sepse ky grup pretendon të jetë forca speciale ruse. Këta janë 'të këqijtë' realë - harroni ato të ashtuquajtura nacionaliste. Këta janë burrat prapa pushkë snajperësh"Sipas burimit Engdahls.

Natyrisht, Media kryesore e Rrjedhjes do ta shkarkojë këtë si propagandë të palës tjetër, rusëve, por faktet nuk gënjejnë për këtë. Dhe fakti i thjeshtë se Presidenti Obama po fut një ndalim hyrjeje për këdo që bën një zhurmë kritike duhet të jetë një shenjë në mur. Ju nuk keni për të ndaluar asgjë nëse nuk ka një pagesë serioze. Sipas një gazetari tjetër, me emrin Chris Floyd, Gladio u përdor si 'do të thotë për shtypjen dhe manipulimin politik nga NATO dhe Uashingtoni. Chris Floyd flet jo vetëm për terrorizmin, por edhe për vrasjet dhe manipulimet zgjedhore në vendet demokratike si Italia, Franca dhe Gjermania Perëndimore. Gladio gjithashtu mbështeti regjimet fashiste në Spanjë dhe Portugali, u ul pas grushtit ushtarak në Greqi dhe i ndihmoi turqit të shtypnin kurdët. Dokumentari më poshtë jep një paraqitje të shkurtër në botën e errët të Gladio.

Lista e lidhjeve burimore: Infowars.com, Globalresearch.com, Prisonplanet.com, Lajme Xander

Të gjitha aksionet 59
468 ad

11 Comments

 1. Kam pasur një dyshim të vogël para se unë nuk hyra në SHBA.
  Diçka me avatarin tim.

  A nuk është aq keq, sepse nuk po planifikoja të shkoj atje. Pak shumë e frikshme se vendi.

  Dhe nëse unë ende vij në Amerikën e Jugut dyshoj, sepse nëse doni të rezervoni një fluturim, tregohet destinacioni i Amerikës së Jugut.
  Unë jam më pak i kënaqur me këtë.
  Asnjëherë nuk e di se Amerika e Jugut i përket SHBA-ve!

  • Dhe problemi është se zakonisht nuk ka hequr një rregull, por një shtrëngim. Diktatori Obama nuk na dëshiron më atje. Shihni se çfarë do të bëjë presidenti Van Rompuy. Ai ndoshta do ta kopjojë këtë qasje.

   • Mendoj se një qasje e tillë radikale në Evropë do të ishte më pak e favorshme. Eurokratët kanë aq shumë mbështetje në mesin e popullatës dhe nëse populli kishte një zë, zotërinjtë në Bruksel ndoshta mund të nxitojnë menjëherë.
    Nganjëherë mund të bëhet vendimtare se si Evropa vendoset në situatën siç është aktualisht. Më shumë kritika nga parlamentet evropiane del në lidhje me qëndrimin agresiv të Perëndimit, Obama më e vështirë dhe vullnetarët e tij si Merkel të ndjekin këtë linjë.

 2. ???? Unë vetëm do të shkoj në SHBA nëse unë jam i mirëpritur si një RELEASE! ????

 3. Por tani seriozisht: Ajo që unë nuk e kuptoj është se Rusia ka lejuar këtë marrje në Ukrainë dhe nuk ka bërë gjithçka për ta parandaluar ose për ta mbajtur atë.
  Putin dhe geheimde e tij aktuale, duke përfshirë shërbimet në Rusi qartë ende të "Gene Sharp" metodë, të paktën ata ishin të sigurt se një e tërë infiltrues turmë e shërbimeve të lig "perëndimore" të fshehta "lëshuar" ishin në Kiev?

  A e luan Putini këtë lojë mirë dhe për këtë arsye është një vazal i klubeve NWJO / Vatikani dhe sekret ose ishte një mungesë e tij.
  Natyrisht kjo është gjithashtu e mundur që Putin si shah mirë 5 vënë përpara të menduarit dhe hget diçka më të zgjuar se "Perëndimi" luan. Në këtë rast, të gjitha çështjet e nevojshme me Kinën dhe ndoshta Japoninë do të jenë diskutuar dhe 'rregulluar'.

  Por për mua ende një pyetje, kështu.

  • Nëse e dini se nuk do të thotë që ju mund të bëni diçka për këtë. Do të jetë një lojë në të cilën amerikanët (të cilët shtypin dollarë pa limit) mund të vënë pak më shumë peshë (dollarë) në shkallë.

 4. Pra, pasi dëgjoi gënjeshtrën e ish-sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, të javës, ishte sonte rradha e kryeministrit. Sipas Hoop Scheffer, Rusia kapi pjesë të Gjeorgjisë në 2008 dhe, sipas kryeministrit, situata në Ukrainë është e krahasueshme me atë të 2008 në Gjeorgji. Menaxhimi i perceptimit në lavdi të plotë, me fjalë të tjera, nëse ju përsërisni një gënjeshtër shpesh të mjaftueshme, do ta besojnë automatikisht.

  Sapo mora një email nga Media Werkgroep Syrië me një foto shumë interesante. Këtu ne shohim Kryeministrin e ri të Ukrainës Perëndimore, Arseni (me spermë) Jatsenjoek, përshëndetjen e Hitlerit, që nuk e kisha parë më parë, por për personin që po qëndron pranë tij.

  http://mediawerkgroepsyrie.files.wordpress.com/2014/03/bid8ff3cyaazwsl.jpg?w=307&h=317

  Më poshtë lidhjen për të gjithë artikullin.

  http://mediawerkgroepsyrie.wordpress.com/2014/03/07/media-oorlog-tegen-rusland/

  Epo, Gladio? A ka shkuar ndonjëherë?

  Shikoni këtë seri videoesh nga James Corbett me Sibel Edmonds rreth Gladio B. Në pjesë 3 & 4 ju do të dëgjoni edhe Hüseyin Baybasin. Sigurisht rreth lidhjes (drogës) Turqi-Holandë.

  http://www.corbettreport.com/?s=Gladio+B&x=14&y=10

 5. Çfarë tjetër duhet të shtoj në deklaratën shokuese, lidhjen:

  Alfred Webre intervista Jon Kelly: Monarkia e Mbretërisë së Bashkuar ka drejtuar snajperët për të vrarë të dy policët dhe protestuesit e Kievit.

  http://jhaines6.wordpress.com/2014/03/08/alfred-webre-interviews-jon-kelly-uk-monarchy-directed-snipers-to-kill-both-kiev-police-and-protesters/

 6. Epo, kjo është ajo që unë në fakt prita ...

  Ishte gjithashtu tepër naive të mendosh se të gjitha ato informacione rreth civilëve të zakonshëm kanë të bëjnë me antiterrorizmin ...

  Sulmet terroriste merren me ekspertë për ne,
  shërbime sekrete dhe njësi sekrete ushtarake si Gladio pastrojnë punët e pista ...

  Përndryshe njerëzit së shpejti nuk do të kenë asnjë justifikim për të na ndjekur në masë ...
  Nëse dikush dëshiron të dijë gjithçka për ty, është një tifoz i obsesionuar,
  ose dikush që dëshiron t'ju shtypë, tërësisht ...

  Përndryshe nuk ka kuptim të dua të di gjithçka për mua.
  Dhe ju shihni se këta njerëz ende kanë mjaft "punë të tjera" mes sulmeve ... Pra, protestuesit e pafajshëm dhe policia gjuajnë ...

Trackbacks / Pingbacks

 1. Shkrimi i njëjtë i Venezuelës si Ukraina Martin Vrijland - [...] të japë dorëheqjen. Që kjo të mund të ndodhë me mercenarë nga radhët e tyre (Blackwater / Academi, Gladio, ti e emërove) është e vështirë të fitosh ...
 2. Krahasimet e Ukrainës me Jugosllavinë? | Martin Vrijland - [...] rusët janë të shtyrë (shih mesazhin e propagandës këtu). Këto janë metoda tipike Gladio (shih këtu). Kjo është se si zemërimi përpiqet ...
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër