Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Metoda Gene Sharp për të marrë Ukrainën nga Rusia në fazën 2

Metoda Gene Sharp për të marrë Ukrainën nga Rusia në fazën 2

Në një artikull të mëparshëm shpjegova se si u aplikua metoda Gene Sharp e CIA-s për të marrë Ukrainën nga Rusia; sepse kjo është ajo që aktualisht po ndodh. Nëse e bëni këtë shikoni pesëdhjetë euro shënime, ju shihni se Europa ka deklaruar tashmë kufijtë e saj subliminal për paratë e saj. Ukraina duhet të inkorporohet. Dhe ky inkorporim është bërë ashtu si në shumë vende më parë përmes 'revolucionit të heshtur' me ndihmën e menaxherëve të revolucionit. Kjo metodë e provuar dhe e testuar që dikur ishte shpikur nga Gene Sharp dhe e përdorur shpesh nga CIA, tani duket se punon edhe në Ukrainë. Fuqia e metodës është që ju të fitoni simpatinë e njerëzve. Nuk ka asgjë më të bukur se ajo që ju mund të synoni kamerat në një shesh ku dhjetëra mijëra njerëz janë mbledhur për një protestë paqësore.

Pasi të keni mendimin publik në dorën tuaj, ju mund të filloni fazën e dytë. Dhe kur flasim për opinionin publik, ne kryesisht flasim për opinionin publik brenda vetë Evropës imperialiste. Çështja është që ju mund ta shisni atë në një moment të caktuar fillon me sanksione dhe më pas vjen armatimi. Ka ende shumë hapa mes tyre. Ju mund të thoni që ju do të mbështesni opozitën me anë të një qese të parave. Dhe kjo është një mbulesë e mirë për dorëzimin e armëve dhe përgatitjen e kryengritësve që tashmë kanë filluar të quajnë rebelë. Ju gjithashtu do të caktoni një qeveri të përkohshme dhe do të ndani pjesë të vendit nga për të shpallur pavarësinë. Ne nuk e kemi parë këtë mashtrim në Libi dhe e shohim tani jo në Siri? Ah, është vetëm pyetja nëse doni të shihni atë. Nëse dëshironi të shikoni minuta 20 në një minutë dhe pastaj shikoni një ëmbël të këndshme për të shikuar televizionin gay Netherlands 1,2,3 dhe të gjitha kanalet RTL, atëherë kjo është e drejta juaj. Mosnjohja është gjithashtu një zgjedhje. Nëse doni të mendoni pak dhe shkoni studioni konturet, atëherë ju mund të shihni atë.

Lista e lidhjeve burimore: Infowars.com, Elsevier.nl, refdag.nl

Të gjitha aksionet 121
468 ad

19 Comments

 1. Ukraina është një fuçi e madhe pluhur me Rusinë nga njëra anë dhe Evropa me mbështetje nga SHBA nga ana tjetër. Kjo mund të degjenerojë papritmas në një luftë të madhe. Në ndërkohë ne jemi të hutuar mirë përmes lojërave olimpike dhe propagandës homoseksuale. Kjo përsëri.

 2. Kjo ndoshta do të quhet metodë Gene Sharp, por për mua puna e neo-kon (neo-fashistëve) think tank "Projekti për shekullin e ri amerikan" mbetet parimi udhëheqës. Në fund të fundit, ajo thotë në bardh e zi se Amerika përpiqet për një hegjemoni botërore. Deklarata e Victoria Nuland "Fuck the EU" tregoi, sipas mendimit tim, për të përmbysur mungesën e eksperiencës së qeverive të BE. Evropa nuk ka përvojë me këtë, përveç Britanisë së Madhe. Dhe siç shkruaja më parë, në 2001 u zbulua një kamp terrorist i ujgurëve në Afganistan, që kjo të destabilizonte krahinën kineze të Xingjiang. E njëjta gjë vlen edhe për Çeçeninë dhe terrorin musliman Doku Umarov për të kryer sulme terroriste në Rusi. Në Iranin lindor, një grup i quajtur "Jundullah" gjithashtu po përpiqet të destabilizojë Iranin. Të gjitha punët nga CIA, MI6 dhe Mossad. Ukraina është një bar i pluhur dhe nëse bie në favor të Perëndimit, nuk jeni gati me Vladimir Putinin. "Lufta e Ftohtë" dukej e rrezikshme, por kjo është lënë shumë herë.

  • Të holandeze "mediave të reja" Unë nuk kam dëgjuar apo lexuar diçka në lidhje me të, por a ka një nëndetëse izraelit zhytur për bregdetin e Sirisë në natën e majit 2 në 3 2013. A ka nga rusët dy raketa të gjuajtur në Siri të kapur dhe regjimi sionist përpiqej të përfshinte amerikanët në një "nisje testesh".

   http://www.veteranstoday.com/2013/09/05/schlock-and-awe-israel-missile-test-fraud/

   Një mace në të ngushtë bën hedhje të çuditshme. Me Rusinë nuk duhet të merremi me një mace, por me një ari. Ai nuk mund të vinte ende fasulet e tij në Luftën e Dytë Botërore, që është pak më ndryshe në 2014. Nëse arushja ruse po kërcënon, ju keni një raketë TOPOL në qafën tuaj. Vetëm një raketë drejtohet në Holandë, Volkel.

   Kjo do të bëjë punën.

   • Nuk pajtohem plotësisht. Në fakt, teza e ditës 'Rusia e ka mundur Hitlerin Gjermaninë në Stalingrad'. Unë do të vij së shpejti me një artikull në të cilin shpjegoj se Gjermania naziste synonte kryesisht ta bënte Rusinë një filxhan më të vogël në emër të Amerikës. Kur Hitleri humbi, Amerika e kapi atë dhe siguroi pjesën e saj në Evropë. Të vazhdohet ...

   • Po, kjo është e vërtetë. Por kjo nuk ishte e mundur pa mbështetje financiare dhe materiale nga SHBA.
    Roosevelt ishte një tifoz i madh i Stalinit dhe ai nuk e vuri atë nën krahun e tij ose në divanet.

   • Hitleri u financua edhe nga Amerika. Ah dhe më tej, ajo luftë ishte ndërtuar ndoshta në tërësinë e saj për të realizuar sa më shumë viktima të jetë e mundur (me theks në sakrificat). Albert Pike tashmë e parashikoi atë.

   • Albert Pike tashmë e ka parashikuar atë?
    Albert Pike ishte vetë drejtori.
    Ashtu si lufta e tretë botërore.
    Tre luftëra botërore janë të nevojshme për një NWO që të realizohet.
    Menjëherë pas luftës së dytë botërore, e Illuminati vazhdojnë embroidering schaduwregering.Ze e tyre kanë në mënyrë të heshtur të gjithë një shije e pasurisë së tyre në bazë të ajrit pjekur €, e cila është në fakt zijn.Via borxhi tatimor që kanë shumë gefinanciert arsenalin e tyre të fshehtë.
    Që një një Europe bedrog.Europa duhej të jetë bërë për të eliminuar sovranitetin e të gjitha vendeve dhe pastaj ata kanë TV propaganda kompliment këput premtimet që ai burrë kishte plotësisht se këto ishin vetëm nuk daydreams re.
    Kjo është ajo që e bëri këtë të gjitha vendet mund të punojnë të borxhit të jetë në gjendje për t'i bërë ato të varura mbi të ardhmen e monedhës NWO herë shenja € në Illuminati po ndodh për rrahin ndodhur beurzen.Hetzelfde edhe me të gjitha monedhë tjetër të ndryshme në bota.
    Ajo që pres unë është se monedha botërore do të jetë vetëm dixhitale, sepse kjo do të thotë që çdo person duhet të heqë dorë nga liritë e veta për të marrë pjesë në këtë monedhë.
    Projekti LUCID

 3. Kjo është shumë e vështirë për njerëzit që duan vetëm një revolucion për një jetë më të mirë dhe një biznes të mirë, tani ata bëjnë një "revolucion" për t'u bërë skllevër përsëri, por pastaj nga perëndimi.
  Njerëzit të cilët me të vërtetë do të thotë se ata janë në fakt vetëm larg / blerë nga organizatat e ashtuquajtura revolucionare.
  Diku poshtë rrugës, disa njerëz po i fërkojnë duart e tyre dhe qeshnin me ata budallenj që vrasin njëri tjetrin dhe mbushin llogarinë e tyre bankare dhe rrisin fuqinë e tyre.
  Ata po përpiqen t'i bashkëngjiten shumë vende atyre që më vonë të kenë një fuqi të madhe kundër Kinës Rusia dhe Koreja.
  Shumë vende muslimane tashmë janë rekrutuar duke u dhënë atyre kredi të mëdha për punë ndërtimore, ashtu si huaja e madhe nga Amerika në Holandë, e ashtuquajtura projekti Churchil, për atë që i përket.

  • Kjo është arsyeja pse sulmet propaganduese tani po zhvillohen edhe në Korenë e Veriut.

  • @trebor2110

   "Ashtu si kredia e madhe nga Amerika në Holandë, e ashtuquajtura projekti i Churchil,"

   Ju jeni këtu me siguri se "plani Marshall" supozoj?

   Po, kjo është e drejtë, ne duhet të falënderojmë amerikanët për këtë në moshë. Çdo person "normal" do të kishte ndaluar një projekt si F-35. Do të ketë një nënshkrim diku nga "dikush" në mënyrë që Holanda të mos kthehet. ????

   • Ata e dinin Kjo është pikërisht ajo që unë them gjithmonë. Kjo ndihmë e Marshall dhe të gjithë ndihmojnë vendet e pushtuara më pas në Evropë me qëllim të rritjes së tregut, tregut amerikan.
    Nga 1950 top amerikan (justifikim) derdhur në vendin tonë.

 4. Ajo është në të vërtetë vetëm rrezik.

  • Uhh po do të thosha planin Marshall keq.
   🙁

 5. Çfarëdo që shihni në kartëmonedhën euro të 50 është Bjellorusia dhe enklava ruse Kaliningrad, gjithashtu një pjesë e Turqisë, por që ende nuk është e bardhë për Europën.

 6. Këto marrëveshje janë të gjitha të vjedhura nga ne, ne do të shkojmë në të njëjtën mënyrë si Revolucionit Francez, është gjithashtu e mirë unë shoh Rutte tashmë varur nga dritarja e frëngji të tij, dhe të gjitha rolet gota Orange

  Vullneti popullor është baza e pushtetit qeveritar. Kur një qeveri shkel kontratën sociale dhe nuk mund të mbështetet më në vullnetin popullor, kryengritjet dhe mosbindja civile legjitimohet.
  http://nl.wikipedia.org/wiki/Algemene_wil

  http://nl.wikipedia.org/wiki/Verklaring_van_de_rechten_van_de_mens_en_de_burger

 7. Kthehu në njerëz të biznesit.
  Është e pabesueshme ajo që po ndodh në botë me të vërtetë jetojmë në matricën !!!

 8. SHBA dhe BE po paguajnë protestues dhe protestues ukrainas
  http://www.terrapapers.com/?p=52786

Trackbacks / Pingbacks

 1. Venezuela gjithashtu kërcënohet nga imperializmi perëndimor Martin Vrijland - [...] shkon keq. Pastaj ju mund të financoni dhe mbështesni një lëvizje opozitare përmes metodës Gene Sharp të lartpërmendur, ...
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër