Eksperimenti "i dyfishtë" për iluzionin e realitetit

paraqitur në INSULIME TË RI by në 24 Shkurt 2016 20 Comments

Çdo gjë rreth jush, madje edhe vetë trupi juaj, krijohet vetëm kur e perceptoni atë. Kjo është një deklaratë mjaft e guximshme. Megjithatë, kjo deklaratë mbështetet nga zbulimet shkencore në fushën e fizikës kuantike. Fizikantët kuantik në mbarë botën kanë përsëritur testet e mëposhtme qindra herë, sepse ajo çoi në kaq shumë mosbesim dhe në të njëjtën kohë një habi të tillë të madhe. Është një zbulim që ka ndikim edhe më të madh se zbulimi se toka ishte e rrumbullakët. Zbulimi bazohet në një test të rëndësishëm por të thjeshtë. Për një kuptim të mirë të kësaj ju duhet të dini diçka për valët. Shumë gjëra në të. . .

Lexo më shumë?

Kjo është e mundur, por disa artikuj në këtë faqe janë të arritshme vetëm për anëtarët me anëtarësi të artë. Kjo mbështet punën time dhe ju jep vetëm pak më shumë njohuri se kur lexoni vetëm titullin ose futjen e artikullit.

Shpesh mendimi i parë është pas leximit të titullit "Oh, e di këtë", por atëherë mund të humbasësh esencën. Për të vazhduar me këto aktivitete me shkrim nuk është e dobishme vetëm të bëhesh anëtar, por edhe t'i japësh vetes më shumë thellësi.

Duke u bashkuar, ju pranoni që anëtarësimi juaj është një donacion. Pagesa juaj mujore është pra një donacion për të mbështetur këtë faqe interneti dhe artikujt e botuar.

ANËTAR I FJALË

Tags: , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër